Şantiye Güvenliği

İnşaat güvenliği ve şantiye güvenliği konusunda kurumsal müşterilerine profesyonel çözümler sunan Argen Güvenlik, inşaat sektörünün faaliyette bulunduğu köprü, yol, baraj, liman, petrol tesisi, toplu konut, alışveriş merkezi, fabrika, hastane, okul gibi tesis ve sanayi kuruluşlarının şantiye güvenlik hizmetini büyük bit titizlikle sağlar.

Argen Güvenlik, gerek kamu inşaat sektörü ve gerekse özel inşaat sektöründe yer aldığı güvenlik faaliyetlerinde yapının etüt ve proje aşamasından sonra inşaat safhasına geçilmesini takiben gerekli fizibilite durumu ve risk analizlerini tespit etmekte ve gerekli özel güvenlik stratejilerini oluşturmayı ilke edinmiştir.

ŞANTİYE ve İNŞAAT GÜVENLİĞİ

Gerek can güvenliği, gerekse inşaat malzeme ve ekipmanlarını hırsızlık, yağma, sabotaj, mala zarar verme gibi suç ve hareketlerden koruma amacı ile Argen Güvenlik tarafından verilen inşaat ve şantiye güvenliği hizmetlerinde dikkat edilmesine özen gösterdiğimiz bazı hususlar şunlardır.

 1. Sahanın rölevesi temin edilerek, çalışma sahası ve şantiye sınırları tespit edilerek, sahaya giriş çıkış noktaları kontrol altında tutulmalı, şantiyenin çevre güvenliğini sağlayacak önlemler alınmalıdır.
 2. İnşaat çevre çitinin tipi ve güzergahı tespit edilerek bu alanlarda rutin devriye hizmetleri verilmelidir.
 3. Şantiye enerji hattı, elektrik ile çalışacak güvenlik sistemleri de dikkate alınarak o kontrol edilmelidir.
 4. İnşaat sahasının altyapı hatları araştırılmalı, su, telefon ve güvenlik açısından gerekli ise internet bağlantıları dahi kontrol edilmelidir.
 5. Araçlar için oto park, tamirhane, yedek parça deposu gibi ayrılacak yerler ve şantiye içi yollar ile şantiyede kullanılacak iş makinaları kontrol edilmelidir.
 6. Şantiyede ortalama kaç işçi ve teknik elamanın çalışacağı, bunlardan ne kadarının şantiyede kalacağı öğrenilmeli ve işçilerin dinlenme tesisleri, yemekhane, kantin, soyunup giyinme, yatakhane, tuvalet yerleri, varsa lojmanlar belirlenmeli, bu yerler için gerekli güvenlik kontrolleri uygulanmalıdır.
 7. Tüm tesisatlar, kanalizasyon ve foseptik yerleri belirlenerek periyodik kontroller yapılmalıdır.
 8. Beton santralı, kule, vinç, kantar binası gibi sabit tesislerin yerleri, çöp ve atık malzeme toplama noktaları, tespit edilerek, güvenlik altında tutulmalıdır.
 9. İş kazalarında müraacaat edilecek sigorta hastanesi, acil durumlarda gidilebilecek en yakın poliklinik ve eczane tespit edilmelidir.İnşaat ve Şantiye Güvenliği dışında okul güvenliği, hastane güvenliği, otel güvenliği, alışveriş merkezi güvenliği, site ve toplu konut güvenliği, organizasyon güvenliği, iş merkezi ve plaza güvenliği, fabrika güvenliği, mağaza güvenliği ve yakın koruma gibi alanlarda da hizmet veren Argen Güvenliğin, Özel Güvenlik Çözümleri ile dolu ayrıcalıklı hizmet dünyasında yerinizi almak için hemen arayın !

  📞 +90 212 257 90 98 📞 +90 542 205 90 93

  Kurumsal İş Ortağım Departmanımızdan Özel Güvenlik Hizmetlerine ilişkin fiyat teklifi almak için aşağıda yer alan linkten formunuzu doldurabilirsiniz.