AVM Güvenliği

AVM – Alışveriş Merkezi Güvenliği

Alışveriş Merkezleri, globalleşen dünya düzeninde Avrupa’da olduğu gibi günümüz Türkiye’sinin de şehir yaşamında önemli bir yer tutan, ekonomik anlamda ise ülke ekonomileri başta olmak üzere gayrimenkul yatırım sektörüne büyük katkı sağlayarak ivme kazandıran alışveriş, yeme içme, eğlence ve ticaret merkezleri, kompleksleridir.

Hayatımıza hızlıca giren ve güncel veriler doğrultusunda Türkiye genelinde toplam 400’ün üzerinde yer alan Alışveriş Merkezleri, hemen hemen hepimizin hayatında önemli bir rol oynamaktadır. İçerisinde barındırdığı bir çok sektör ile ziyaretçilerine alternatifli alışveriş, yeme içme ve eğlence gibi ihtiyaçlar sunan Alışveriş Merkezleri bu gerçek ile bakıldığında birbirlerine entegre olmuş bu yapıları sayesinde günümüz şartlarının en yoğun ve kalabalık olduğu mekanlardır.

Günlük ziyaretçi sirkülasyonları ile yoğun kullanım altında olan Alışveriş Merkezleri de tıpkı diğer tesisler gibi hizmetsel anlamda yaşayan, nefes alıp veren taşınmazlar / yatırımlar arasındadır. Peki ya Argen Güvenlik bu işin neresinde ?

Argen Güvenlik, tüketicilerin alışveriş yapmak için geldiği Alışveriş Merkezlerinin tam kalbindedir.

Argen Güvenlik, Alışveriş merkezlerini, tüm mağaza çalışanlarını, müşteri ve ziyaretçilerini her türlü iç ve dış tehdide karşı korumak üzere gerekli önleyici tedbirler alıp, tesis içerisinde geniş kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturarak ve Risk analizi çalışmalarını günümüz güvenlik tehditlerine göre sürekli olarak güncelleyerek hizmet vermektedir.

Şehrin gözbebeği olan semtlerin en hassas bölgelerinde konuşlu olan alışveriş merkezlerinde hizmet veren Argen Güvenlik personelinin gözü ve algısı tamamen açıktır. X-RAY cihazında görevli bir Argen Güvenlik personeli, kontrollerinde şüpheli olarak hissettiği durumlarda şüpheli şahısları zincirleme iletişim teknikleriyle saha içerisinde ki görevli diğer arkadaşlarına intikal ettirir. Sahada ki Argen Güvenlik personelleri tarafından yakın markaj ve izlemeye alınan şüpheli şahıslar hiçbir Argen’linin gözünden kaçmaz ve sürekli takip edilir. Almış oldukları hizmet eğitimleri ile donatılan personellerimiz, kısa sürede şüpheli şahısın hal ve hareketlerinden elde ettiği izlenimi veriye dökerek, sürecin eyleme gideceğinden emin olur ve şüpheliye müdahale etmek adına operasyona start verir. İlgili amirler ve yöneticilere yapılan durum bildiriminin ardından en yakın kolluk kuvvetlerinden destek istenir ve şüpheli zincirleme güvenlik tedbirleri kapsamında alışveriş merkezinden uzaklaştırılarak, duruma kontrollü bir şekilde müdahale edilmiş olur.

Argen Güvenlik olarak Özel Güvenlik Hizmetlerini verdiğimiz alışveriş merkezlerinde görevli güvenlik personellerimiz ve yöneticilerimiz, sahada 7 gün 24 saat görevli olan denetim ekiplerimiz tarafından planlı ve plansız olmak üzere denetime tabii tutulmaktadır. Gerçekleştirilen bu denetimler sayesinde personelimizin mesleki bilgisi, hizmet verdiği alan ve noktalar hakkındaki temel bilgileri ve görevine olan bağlılığı sürekli olarak kontrol edilmekte, aylık performans değerlendirmeleri bu kıstaslar doğrultusunda yapılmaktadır.

AVM Güvenliği dışında okul güvenliği, hastane güvenliği, otel güvenliği, mağaza güvenliği, site ve toplu konut güvenliği, organizasyon güvenliği, iş merkezi ve plaza güvenliği, fabrika güvenliği, şantiye-inşaat güvenliği ve yakın koruma gibi alanlarda da hizmet veren Argen Güvenliğin, Özel Güvenlik Çözümleri ile dolu ayrıcalıklı hizmet dünyasında yerinizi almak için hemen arayın !

📞 +90 212 257 90 98 📞 +90 542 205 90 93

Kurumsal İş Ortağım Departmanımızdan Özel Güvenlik Hizmetlerine ilişkin fiyat teklifi almak için aşağıda yer alan linkten formunuzu doldurabilirsiniz.